O Szczyrku

Z Wisły bardzo blisko do Szczyrku. Warto dowiedzieć się coś więcej o tym mieście, spędzając wczasy w górach.

Szczyrk jest miastem w województwie śląskim, który słynie ze swojego turystyczno-wypoczynkowego charakteru. Jest położony na wysokości pomiędzy 470 a 1257 m n.p.m. z czego najwyższy szczyt to Skrzyczne. Rozwój Szczyrku w branży turystycznej rozpoczął się już po I wojnie światowej, dlatego można znaleźć tam wiele ciekawych atrakcji. Szczyrk kojarzy się przede wszystkim z różnymi ośrodkami i kompleksami narciarskimi, których jest tam wiele. Znajdują się tam też wyciągi i skocznia narciarska – Skalite, gdzie podczas Mistrzostw Polski w 2005 r. rekord skoczni pobił Adam Małysz.

Oprócz rozrywek związanych w szczególności z narciarstwem, Szczyrk ma do zaoferowania również 32 piesze szlaki turystyczne o różnych poziomach trudności.
Fanów odpoczynku na łonie natury powinien zaspokoić Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego, który świetnie się prezentuje o każdej porze roku.

Szyszka Park jest atrakcją w szczególności polecaną przez turystów z dziećmi i nie tylko! Na jego terenie znajduje się park linowy, Adventure Mini Golf z góralskim akcentem, karuzela w formie drzewa i idealna do wypoczynku Chill Zone. Jest to miejsce z niesamowitym klimatem i na pewno warto je odwiedzić.

Obiektów, które oferują noclegi w Szczyrku jest wiele, np. Apartamenty Parkowe Resort & SPA, Klimczok Hotel, Meta International, Punkt gastronomiczny Zapalenicą, Alpin Hotel i wiele innych. Hotele w Szczyrku często posiadają także się dodatkowe atrakcje, takie jak baseny i sauny, dlatego warto wcześniej poszukać ciekawych ofert. Oprócz hoteli można znaleźć też wiele ofert domków lub pokoi do wynajęcia. Możliwości jest pełno, dlatego nie ma się co martwić o to, że nie znajdzie się tam czegoś dla siebie.

W Szczyrkowskim Centrum Kultury odbywają się różnego rodzaju imprezy, spotkania oraz koncerty, które dodatkowo mogą urozmaicić nam pobyt w tym miejscu. Podobnie jest w Amfiteatrze Estrada Skalite, gdzie szczególną atrakcją są organizowane tam od czasu do czasu różnego rodzaju festiwale. Osoby lubiące zagadki i dreszczyk emocji na pewno zainteresuje Chata Tajemnic, czyli escape room w Szczyrku. Znajduje się tam aż 5 pokoi, z czego każdy z nich wyróżnia się odmienną fabułą.

Jak widać w Szczyrku atrakcje dla siebie znajdą fani sportu – szczególnie narciarstwa, miłośnicy przyrody, mini golfa, osoby lubiące różne wydarzenia kulturowe, rozwiązywanie zagadek, chcący umocnić się duchowo, jak i zwyczajnie odpocząć. Warto wybrać się do Szczyrku na wczasy zarówno samemu, jak i z przyjaciółmi lub rodziną. Możliwości jest tak wiele, że opłaca się przyjechać tam na dłużej, żeby wszystkiego wypróbować.

Zapraszamy na spacer po Szczyrku

Jest to więc idealne miejsce na wczasy, które dostarczy nam zarówno rozrywki jak i relaksu.